F.A.Q. або найчастіші питання


Що це за сайт?

Сайт Flash-Cross присвячений спортивно-розважального заходу "вело-фото-квест Flash-Cross" ("Флеш-крос"). Сайт призначений:
 • для різнобічного висвітлення майбутніх і минулих заходів;
 • для надання активним і потенційним учасникам офіційної інформації від організаторів;
 • для самостійної реєстрації учасників та команд на майбутню гру;
 • для оприлюднення результатів заходу і підсумкових рейтингів учасників.
Основне обговорення майбутніх і минулих заходів між учасниками і організаторами відбувається на офіційному форумі., а також на форумі Харьков-Турист і на місцевих міських вело- і туристичних форумах

Ща таке Flash-Cross?

Flash-Cross - це спортивно-розважальна гра. Її учасники переміщуються по реальній місцевості (дороги, пересічена місцевість, малі населені пункти) на велосипедах або пішки (в залежності від формату гри), самостійно обираючи свій маршрут з метою виконання поставлених завдань. Учасникам доводиться:
 • перевіряти своє вміння орентіровани на місцевості по топографічним, спортивним та іншим картками з метою прибуття на контрольні пункти (КП);
 • виконувати пошук розташованих в зоні КП об'єктів, зображених на фотографічних завданнях, отриманих командою на старті, і виконувати на свій цифровий фотоапарат знімки, аналогічні завданням (пошук саме тих об'єктів, правильного ракурсу зйомки і композиції);
 • розгадувати різні загадки, ребуси, логічні головоломки, що дозволяють виконати необхідну фотографію або завдання;
 • виконувати нестандартні творчі завдання, що дають додаткові бали або окремий приз;
 • проявляти здатності до аналізу дистанції, стратегічного мислення і передбачення з метою пошуку оптимальної стратегії на гру, що дозволяє набрати максимальну кількість балів.
Кількість КП і завдань перевищує можливості команди по їх виконанню за відведений час, тому команда сама вибирає, які завдання і в якому порядку виконувати, з метою набору максимальної кількості балів за їх виконання і прибуття на фініш до призначеного часу.
На фініші судді оцінюють відповідність фотографій команди виданими фотозаданіям, підраховують кількість балів, набраних командою і формують підсумкові рейтинги.
Детальніше з ходом заходу і його особливостями можна познайомитися, вивчивши анонс гри, регламент і обговорення на форумах.

Чим Flash-Cross відрізняється від ігор-квестів, з одного боку, і велосипедно-пішо-спортивних заходів, з іншого?

Відмінність в розумному поєднанні одного та іншого. Для перемоги в грі важливо вміти добре кататися на велосипеді або пересуватися швидким кроком (в залежності від формату гри), але також важлива кмітливість і вірний розрахунок. Гра Flash-Cross - це перш за все розважальний захід, який спрямований на гарне проведення часу учасників і розвиток активного відпочинку. Перемогти або зайняти високе місце в ній може навіть любитель - для цього потрібна тільки воля до перемоги. Але навіть ті, хто не зайняв високі місця, відмінно проведуть час на природі і отримають масу позитивних емоцій - на що власне і направлено захід.

Чи давно існує Flash-Cross? Де і як можна поспілкуватися з людьми, які вже брали участь у ньому?

Проведення заходів "Flash-Cross" було розпочато навесні 2006 року, і за рік було проведено три заходи. Захід і його популярність росли, відточували формат, з'явилися свій дух і традиції, які будуть розвинені і закріплені нами (організаторами) в наступних сезонах. У чому він, цей дух? Приходьте, беріть участь - і ви відчуєте.
Всю інформацію по проведеним заходам можна подивитися на офіційному форумі та у розділах форуму Харьков-Турист. Там же можна задати питання учасникам минулих заходів - вони із задоволенням вам дадуть відповідь.
Наш постійний учасник Flash-Cross Віктор Шальнев написав досить докладну інструкцію для новачків Что такое Flash и что такое Cross?. Наполегливо рекомендуємо ознайомитися.

Я - спортсмен з багаторічним стажем, брав участь у багатьох змаганнях і походах. Що цікавого може мені запропонувати Flash-Cross?

Добре і цікаво проведені вихідні дні, спілкування з широкою велосипедної громадськістю, можливість передати свій досвід і знання напарнику по команді і знайомим. Можливість відчути радість ще кількох перемог, або відкрити для себе нові горизонти розвитку. Можливість поборотися за призи.

Я тільки починаю кататися. І велосипед у мене не модний, і спортивна підготовка не на висоті. Що я отримаю від участі, крім розчарування від останнього місця?

Так само як і майстри - Ви отримаєте відмінно проведені вихідні дні на природі, в красивих і цікавих місцях. Надовго запам'ятовуються емоції. Спілкування з однодумцями. А ще - набуття досвіду, віру в себе і в свої сили, які дозволять в наступних заходах сезону брати участь на рівних з майстрами.
Ще раз підкреслимо - в нашій грі видатна спортивна підготовка - не найголовніше, що вже не раз було доведено в попередніх сезонах. А якщо сили підведуть, формат заходу завжди дозволяє фінішувати раніше відведеного часу, і при цьому все одно заробити бали.

Що потрібно МАТИ для участі?

Обов'язково необхідних для участі умов небагато. А саме:
 • напарник і напарниця - обов'язково, в грі беруть участь тільки команди, що складаються з двох осіб;
 • велосипед (якщо формат гри велосипедний), на якому ви зможете їздити як по асфальту, так і по пересіченій місцевості (грунтових дорогах, траві і т.п.);
 • цифровий фотоапарат з достатньою кількістю пам'яті для фотографій - будь-який, хоча б один на команду, припустимо (хоча і не рекомендується) використовувати фотоапарат мобільного телефону, якщо він має дозвіл не менше 1-го мегапікселя.
 • можливість заплатити реєстраційний внесок, прибути до місця старту в призначений час і після фінішу відвезти додому себе і зароблені призи :)
До переліку рекомендованого спорядження входить:
 • одяг, відповідна сезону і можливим погодним умовам;
 • велошоломи для кожного учасника (якщо формат гри велосипедний);
 • власна аптечка з необхідним при шкірних травмах набором мед.средств;
 • стандартний велосипедний ремонтний комплект: запасна камера, набір для ремонту камер, насос, велосипедні ключі, витримка ланцюга, запасні ланки (якщо формат гри велосипедний);
 • запас їжі і пиття в дорогу, деяку кількість грошей на покупку води і їжі в процесі гри;
 • навігаційне обладнання - запасна карта місцевості, компас, лінійка, хоча б один на команду велокомпьютер, здатний враховувати пройдену відстань; дозволяється використання коштів GPS-навігації;
 • засіб зв'язку - хоча б один мобільний телефон на команду, в якому так само можуть стати в нагоді годинник і калькулятор;
 • ліхтарик переносної, а для поїздок в умовах недостатньої видимості - фари, ліхтарі, світловідбивачі для велосипеда (якщо формат гри велосипедний).

Що потрібно УМІТИ? Чого чекати, до чого готуватися?

Звичайно, потрібно вміти їздити на велосипеді (якщо формат гри велосипедний). Потрібно бути готовим за день проїхати від 50 і більше кілометрів по різних дорогах і доріжках (як з покриттям, так і без). Потрібно мати певний досвід їзди по дорогах з автомобілями, з дотриманням правил дорожнього руху і їзди в групі.
Хоча б один з членів команди повинен вміти:
 • виконати елементарне технічне обслуговування своїх велосипедів (якщо формат гри велосипедний), зокрема заміну або ремонт камери;
 • орієнтуватися на місцевості по карті, здійснювати відстеження свого місцезнаходження і пройденої відстані, вміти потрапити в потрібну точку;
 • користуватися цифровим фотоапаратом, в тому числі в режимах макрозйомки і зйомки в умовах недостатньої видимості;
 • надати першу допомогу собі і напарнику в разі травм.
Потрібно бути готовим до того, що де-не-де доведеться кудись залізти (наприклад на дах невисокої будівлі, на дерево, на стовп - із застосуванням підручних засобів і допомоги напарника) або спуститися (колодязь, труба і т.п.) - втім все це в межах розумного, без екстриму і без необхідності застосування спец. спорядження.
Потрібно бути готовим до швидкого огляду і пошуку об'єктів в заданому районі, особливо у важкодоступних і неочевидних місцях. Потрібно бути готовим до підступу і хибним об'єктів, бути уважним до виданих фотозавданням.

Я з іншого міста! Як мені взяти участь в грі?

Без проблем. Добре знання району проведення гонки звичайно дає деяку перевагу, але він невеликий. Ви реєструєтеся на загальних підставах, а якщо не маєте можливості здати реєстраційний внесок заздалегідь в необхідному місці, зв'яжіться з будь-яким з організаторів будь-яким зручним для вас способом (ICQ, E-mail, мобільний телефон) - і питання оплати буде вирішене в індивідуальному порядку.
Вирішувати питання транспортування і ночівлі перед стартом і після фінішу вам доведеться самим, організатори тільки можуть вибрати місце старту-фінішу з урахуванням можливості розміщення наметів і ночівлі, а також надати вам заздалегідь інформацію про можливості знімання житла неподалік від місця старту-фінішу. Внески можуть прийматися також і через систему платежів WebMoney, W1, Privat24.
Перед переведенням, попередньо зв'яжіться з місцевим організатором.

Що робити для того, щоб стати учасником?

Перш за все - самому або за допомогою друзів / знайомих відвідати сайт Flash Cross в інтернеті.
На цьому сайті ви повинні:
 • зареєструвати себе як гравця;
 • переконатися, що ваш напарник також зареєстрований, або зареєструвати його;
 • створити команду на майбутню гру, включивши в неї себе і вашого партнера;
 • вивчити регламент на майбутню гру, сформулювати питання і неясності;
 • задати питання та отримати відповіді на них на форумі.
Потім слід не пізніше зазначеної в регламенті майбутнього заходу дати прийти в вказане в регменте місце прийому внесків (як правило це магазин Генерального спонсора - уточнюйте в новинах сайту і на сторінці анонса майбутньої гри), здати реєстраційний внесок, вказавши ім'я вашої команди в тому вигляді, як ви її зареєстрували на сайті, і отримати купон, який посвідчує передання реєстраційного внеску.
Через деякий час (як правило, на наступний день - але може бути і пізніше - в залежності від особистої зайнятості організаторів) на сайті можна переконатися, що участь вашої команди в майбутній захід підтверджено.
Якщо у вас немає доступу в інтернет і отримати його хоча б тимчасово не представляється можливим, зареєструвати себе і команду можна:
 • звернутися в магазин Генерального Спонсора і одночасно з внесенням реєстраційного внеску попросити допомоги продавця в реєстрації;
 • за допомогою дзвінка або sms на мобільний телефон будь-якого з організаторів, передавши їм всю необхідну інформацію - вони без проблем зареєструють вас на сайті.

Як зареєструвати гравця на сайті?

Для цього слід натиснути на посилання "Новий гравець"на стартовій або на головній сторінці сайту.
і заповнити інформацію, що з'явилася реєстраційну форму.
 • Логін - Ваш ник або коротке ім'я, під яким Ви будете фігурувати на сайті (реєстрація і вхід на форумі проводиться окремо, але рекомендується, щоб уникнути плутанини використовувати однакові логіни на сайті і на форумі). Логін повинен бути унікальним (спроба зареєструвати гравця з уже існуючим логіном буде невдалою);
 • Пароль - пароль для входу на цей сайт, а вхід буде потрібно для здійснення будь-яких змін в інформації про гравців або командах;
 • Командний Пароль - Ваш "публічний" пароль - його Ви скажете вашому напарникові, з яким збираєтеся утворити команду; тільки знаючи його, він зможе зареєструвати команду разом з Вами;
 • ПІБ - Ваші прізвище, ім'я, по батькові - прохання заповнювати саме в такому порядку;
 • Стать (Ч/Ж) - коректна вказівка необхідна для правильної класифікації команд в заліках ЧЧ і ЧЖ;
 • Місто - для довідки про вашому місці проживання (інформація буде доступна для всіх);
 • Мобільний телефон, E-Mail, Номер ICQ (Skype) - зазначена тут інформація буде доступна тільки організаторам, для можливості екстреного зв'язку з Вами;
Після заповнення форми натиснути на кнопку "Зареєструвати гравця".
Після реєстрації Ви повинні увійти на сайт під своїм логіном і паролем, використовуючи поля введення в верхній частині сторінок сайту. Після входу ви маєте можливість відредагувати свій профіль, створити або внести зміни в команду, і виконати вихід (вихід необхідний, щоб створити нового гравця або увійти на сайт під іншим логіном).

Як перевірити, які гравці зареєстровані?

Для цього достатньо натиснути на посилання "Гравці" в лівій частині сторінки сайту.
Ви маєте можливість змінити порядок сортування списку гравців, вибравши пряму або зворотну сортування за логіном, по ПІБ, по місту, або за набраними балами.

Як створити команду?

Зареєструвавшись, а також переконавшись що Ваш напарник також вже зареєстрований, ви повинні увійти на сайт під своїм логіном і натиснути на посилання "Створити команду".
Ви повинні мати на увазі, що зареєстрований Вами логін і пароль - ваші особисті і будуть зберігатися як мінімум протягом всього сезону, зберігаючи кількість зароблених Вами балів. Команди ж створюються на кожну гру заново. Після гри зароблені командою бали діляться порівну між учасниками команди.
У формі реєстрації команди ви повинні вказати:
 • Назва команди - можете придумувати на кожну гру нове або зберігати одну назву в усіх гри - вибір Ваш; просимо тільки витратити трохи часу і придумати цікаві та оригінальні назви команд - кращі назви будуть заохочені призами;
 • Гравець 1, Гравець 2 - один з них - це Ви, а другого Ви можете вибрати з числа вже зареєстрованих гравців, але тільки тих, які ще не перебувають ні в одній команді, інакше реєстрація команди завершитися з помилкою;
 • Командний пароль Гравця 2 - необхідно у вашого майбутнього партнера запитати і ввести тут його командний (публічний) пароль (той самий, який він ввів в момент своєї реєстрації). Введення командного пароля необхідний для перевірки, що другий гравець згоден брати участь в одній команді з Вами.
Після введення полів для реєстрації команди слід натиснути кнопку "Зареєструвати".

Як дізнатися, які команди вже зареєструвалися і з кого вони складаються?

Оскільки команди реєструються на кожну гру, необхідно вибрати потрібну гру (посилання Ігри в лівій частині сторінки, активна майбутня гра позначена символом активная игра) і там будуть посилання на регламент гри і перелік команд. Для майбутньої гри команди розділені на дві групи: в одній заявлені, але ще не підтверджені команди, а в другій - вже підтверджені (тобто внесли реєстраційний внесок).

Як поміняти назву нашої команди? Як поміняти склад команди?

Для цього будь-який з двох гравців команди повинен зайти на сайт під своїм логіном, і якщо він є членом зареєстрованої команди, вгорі замість посилання "створити команду" буде посилання "редагувати команду". Потрапивши в редагування, Ви маєте можливість змінити назву команди на будь-яке інше, або змінити другого учасника. Звичайно, другий учасник повинен бути вже зареєстрований і Ви повинні знати його командний пароль.

Як видалити команду? Як видалити гравця? Як змінити логін?

В даний момент у гравців немає можливості видалити команду або гравця. Якщо жоден з гравців не планує брати участь в майбутній грі, зв'яжіться з організаторами (дзвінок, sms, Skype, E-Mail, пост на форумі) і вони видалять команду. Те ж саме, якщо необхідно видалити гравця або змінити його логін. У всіх випадках вам необхідно буде повідомити організаторам вірний пароль вашого логіна або логінів обох гравців команди.

Я подивився форуми, вивчив регламент. У мене накопичилися питання по ходу гри, за регламентом! Кого і де запитати?

Найправильніший шлях - запитати про це на офіційному форумі. Тоді Ваш питання і відповідь на нього зможуть побачити багато, можливо, це буде їм також корисно.
Крім того, будь-які питання за процедурою реєстрації, по ходу гри, по спорядженню, проживання або транспортуванні можна обговорити особисто з організаторами по телефону, Skype, E-Mail.

Я знайшов проколи в правилах! Мені здається, тут можна дещо поліпшити! У мене виникло стільки нових ідей!

Організатори відкриті для спілкування і вітають будь-які ідеї та зауваження, спрямовані на поліпшення заходи. Зв'яжіться з будь-яким з організаторів по телефону, Skype або E-Mail - Ви не залишитеся без відповіді. Не всі, що Ви зможете запропонувати, ми зможемо реалізувати, особливо в найближчому заході, але обов'язково візьмемо до уваги, і дуже можливо, що ваші ідеї знайдуть свою грунт в майбутньому!

Мені все нравицца! ... МЕНІ ЦІНА НЕ нравицца !!! Чому такий вступний внесок? Мені здається, організатори безкорисливо люблять гроші!..

Для організаторів Flash-Cross - некомерційний захід, і ми особисто не заробляємо на ньому нічого.
Організатори заходу зайняті постійною роботою з пошуку спонсорів, які в обмін на рекламний ефект готові покрити витрати на організацію (а це і транспорт, і друк фотографій, і дуже багато всього), надати призи призерам і всім учасникам.
Але, тим не менше, вступний внесок необхідний для упорядкування та підвищення мотивації участі в грі. Розмір його обраний як страховка на випадок непередбачених ситуацій у спонсорів - щоб гра неодмінно відбулася, нехай і не в запланованому якості. А зростання кількості передбачуваних команд тягне за собою і зростання кількості необхідних КП і кількості друкованих фотографій. Тому розмір внеску дещо збільшився в порівнянні з попереднім сезоном.
Беруть участь повинні розуміти, що їхні гроші значною мірою повертаються до них, зокрема у вигляді подарунків, призів і частування на фініші.
Розмір вступного внеску з людини не перевищує середнього рівня внесків в інших квест - заходах. На нашу думку, необхідна для участі сума порівнянна з грошима, які витрачаються за 2-3 відпочинкових покатушки на природу, і ця сума набагато менше, ніж разові і поточні витрати на велосипед і аксесуари до нього.
У разі якщо ви не вважаєте для себе можливим витратити такі гроші за участь (наприклад, ви студент), звертайтеся до організаторів, можливо питання буде вирішене в приватному порядку і, як виняток, сума внеску для вас буде значно знижена. Але умовою цього може стати участь поза заліком (тобто гра для вас буде пробної).

Я бачу - справа серйозна! І захоплююче цікаве! ... А як можна посприяти, як можна допомогти організаторам, в інтересах наших загальних і всієї активної велогромадськості?

Це дуже просто - телефонуйте або пишіть будь-якого з організаторів, і всі питання будуть вирішені.
Для потенційних спонсорів готовий пакет комерційних пропозицій і можливість гнучкого і плідного співробітництва.
Для бажаючих допомогти своїми руками, ідеями та знаннями в організації - також зелене світло! Заходу просто необхідні ініціативні автори ігор, волонтери та помічники для поліпшення якості підготовки заходу.

Що ви нам ще скажете?

На завершення цього F.A.Q. і напередодні чергових ігор залишається тільки побажати вам удачі!
Удачі всім учасникам - новачкам і бувалим, спортсменам і любителям, скептикам і ентузіастам! Удачі гостям і співчуваючим!
Успіху і нам, організаторам! Нехай наші зусилля принесуть вам задоволення - більшого нам нічого для себе побажати!

За яким критерієм враховуються фотозавдання?

"О" - Об'єкт.

Вам необхідно ШУКАТИ та СФОТОГРАФУВАТИ об'єкт. Який саме об'єкт необхідний, це інтуїтивно зрозуміло, дивлячись на фото-завдання. Ракурс, кардірованіе і невелика расфокусировка не грають ролі. Головне пошук об'єкта.

Приклад Об'єкту

Фото-завдання Фотозадание объекта
Залік Зачет объекта
Незалік. Придивіться уважно на всі деталі написи "8м". Це абсолютно інша напис, що відрізняється від фото-завдання Незачет объекта

"Р" - РАКУРС.

Більш складне завдання. Вам необхідно добре вивчити фото-завдання, всі його елементи, як на передньому плані, так і на задньому. Знімок повинен бути виконаний в точності саме по ракурсу (вихідна точка і напрямок зйомки). Неточні кордону знімка або зайві елементи на залік не впливають. Також не грає ролі фокусування, наприклад, на задній план, якщо в фото-завданні фокусування виконана на передній план.

Приклад Ракурсу

Фото-завдання Фотозадание ракурса
Залік. Фото трохи зрушена, але точка зйомки і напрямок вірне. Зачет ракурса
Незалік. Частково об'єкт знайдений, але точка зйомки і ракурс абсолютно відрізняються від фото-завдання. Незачет ракурса

"К" - КАДРУВАННЯ.

Також складне завдання. Вам необхідно в точності повторити вертикальні і горизонтальні межі фото-завдання. Досить найчастіше тут буде застосовуватися "макро-зйомка". Режим "супер-макро" зазвичай не застосовується.

Приклад кадрування

Фото-завдання Фотозадание кадрирование
Незалік. Як Ви бачите, верхні і крайні межі виконані, але нижня частина відсутня. Щоб знімок був зарахований, необхідно було розташувати фотоапарат безпосередньо в трубі. (Примітка: на ВФК-2 таких "естрімальних" завдань з фотоапаратом не буде!) Незачет кадрирования

Наші загальні рекомендації:

 • у випадках "Р" та "К" не поспішайте фотографувати і бігти далі! Налаштуйтеся, порухайте фотоапарат, сфотографуйте, подивіться що вийшло, порівняйте з фото-завданням, благо у Вас є така можливість! ;)
 • спробуйте використовувати або не використовувати спалах, переключити режим спалаху на "ручний";
 • стежте за фокусуванням! Автофокус в принципі в багатьох фотоапаратах справляється, але в поспіху всяке буває! Завжди переглядайте те, що у Вас вийшло після знімка!
 • всі фото-завдання виконані без фото-монтажу, тому все здійснимо!
 • подбайте про харчування ваших фотоапаратів: додаткові акумулятори, батареї, постійно тримати фотоапарат в теплі і т.д.
 • в пошуках рішення фотозаданія пробуйте рухати фотоапарат і напрямок зйомки в тривимірному просторі.
 
Активный отдых. Активные туры. Каталог туристических сайтов. HotLog Каталог webplus.info